Avukatlara Özel Webanya

Avukatlara Özel

Hukuk Bürolarına Özel

Avukatlara Özel Webanya Hakkında

Avukatlara Özel Paketlerimiz Nelerdir?

 • Webanya Kobi Paketi içinde avukatlara ve avukatlık bürolarına özel olarak hazırlanan paketlerimizden birini seçerek kendinize ait web sayfanızı 2 dk gibi kısa bir süre içinde kurabilirsiniz. 499 TL olan paket ücretimiz Baro Kart sahiplerine özel 399 TL olarak satışı yapılmaktadır. Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen yönetmeliğe uygun olarak hazırlanan web sayfanızla reklam yasağı ve diğer kurallar kapsamında web sayfanız arama motolarında istediğiniz kelimelerde üst sırada çıkmaktadır.

Avukatların Neden Web Sayfası Olmalı?

 • Avukatların veya avukatlık bürolarının web sitesinin olmasının en büyük önemi kurumsal kimlik ve prestij kazanmaktır. Web sayfasınız sayesinde bir çok kişiye aynı anda ulaşılabilir bir konumda olmaktanız.Google aramalarında günlük olarak binlerce kez avukatlık kelimesi geçmektedir. Bu sayede büyük bir mükevvil potansiyeli bulunan interaktif bir mecrada kendinizi gösterebilir ve yeni mükevvile çevirebilirsiniz.

AV.TR Nasıl Alınır?

 • Webanya Kobi Web Sitesi üzerinden aldığınız avukat web sitesilerinde alan adı başvurunuzun yapılması ve takibi Webanya çalışanları tarafından takip edilmektedir. Mevcut av.tr alan adınızı almışsanız nic.tr üzerinden dns’lerinizi güncellemeniz gerekmektedir.

  Web sitenize ait av.tr olarak almak istiyorsanız; nic.tr sitesi üzerinden www.isiminiz.av.tr için başvuru yaparak alan adınızı yazarak işleminizi yapmanız gerekmektedir. Kimlik fotokobinizi nic.tr üzerinde açmış olduğunuz hesap üzerinden yüklemeniz gerekmektedir. Alan adı başvurunuzu yaptıktan sonra ise alan adı tahsis formunu doldurarak , nic.tr hesabınızdan yüklemeniz gerekmektedir. Sonrasında http://www.barobirlik.org.tr/avtr sayfasına giderek onay almanız gerekmektedir. TBB sayfasına alan adı takip numaranızı giriniz. TBB üzerinden gerekli dosyalarınız nic.tr deki başvuru dosyasınıza gönderilecektir.

  Başvurunuzun adımlarını ilgili linkten de inceleyebilirsiniz

  http://www.barobirlik.org.tr/Detay.aspx?ID=5620&Tip=Menu

Reklam Yasağı Yönetmeliği Neleri Kapsamaktadır?

 • Webanya Kobi Web Sitesi Paketleri üzerinden almış olduğunuz avukat web sayfaları TBB reklam yasağı ve ilgili yönetmeliğine uygun olarak hazırlanmıştır. Bu kapsamda diğer avukatlarla veya avukatlık bürolarıyla rekabet ortamı oluşturucak söz ve davranışlardan kaçınılmaktadır.

21/11/2003- 25296 Yönetmelik Kapsamında;

 • Internet

  Madde 9 — Bu Yönetmelik kapsamında olanlar, internet dahil, teknolojinin ve bilimin olanak tanıdığı her tür ortamda avukatlık mesleğinin onur ve kurallarına, avukatlık unvanının gerektirdiği saygı ve güvene, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen "Avukatlık Meslek Kuralları"na aykırı olmayacak şekilde kendisini ifade etme hakkına sahiptir.

  (Değişik ikinci fıkra:RG-7/9/2010-27695) Bu Yönetmelik kapsamında olanlar, mesleki faaliyetlerini internet üzerinden sürdürmek, müvekkillerini bilgilendirmek, mesleki makalelerini ve bilimsel çalışmalarını yayımlamak amacıyla internet sitesi açabilir. Tabelada, basılı evraklarında ve internet sitesinde tercih ettiği e-posta adreslerini kullanabilir. İnternet sitesi üzerinden mesleki faaliyetini yürütürken avukatlık mesleğinin onur ve kurallarına, avukat unvanının gerektirdiği saygı ve güvene aykırı olmamak şartı ve gerekli güvenlik tedbirlerini alarak, sır saklama yükümlülüğüne uygun davranmak kaydı ile internetin kendine özgü araçlarını ve sadece ilgili kişinin ulaşabileceği, şifre-algoritma ile korunan internet sitesinin geri planında kişiselleştirilmiş “sanal ofis” benzeri uygulamaları kullanabilir. Bu uygulamalar ilgilisinin dışındakilerin kullanımına açılamaz.
  Bu Yönetmelik kapsamında olanlar açacakları internet sitelerinde;

  a) Site sahibi ya da sahiplerinin adı soyadı varsa akademik unvanı, avukatlık ortaklığı ise tescil unvanı, avukatlık bürosu ise büro unvanı, fotoğrafı, Türkiye Barolar Birliği ve baro sicil numaraları, mesleğe başlama tarihi, mezun oldukları üniversite, bildikleri yabancı dil, mesleki faaliyetin yürütüldüğü büro adresi, telefon ve faks numaraları, e-posta adresi, (Ek ibare:RG-7/9/2010-27695) baro ve Türkiye Barolar Birliği seçimlerine yönelik oy verecek üye ve delegeleri kendileri ve diğer adaylar hakkında bilgilendirme gibi bilgilerin bulunmasını sağlar,

  b) İş sağlama amacına yönelik olmamak ve meslektaşlarıyla haksız rekabete yol açmamak kaydıyla internet sitelerini arama motorlarına kayıt ederken anahtar kelime (keyword) olarak; "adı ve soyadı", "avukatlık ortaklığı unvanı","avukatlık bürosu unvanı", "bulunduğu şehir ve kayıtlı oldukları baro" "avukat, hukuk, hukukçu, adalet, savunma, iddia, eşitlik, hak" dışında bir sözcük ya da tanıtım tümcesi kullanamaz,

  c) İş sağlama amacına yönelik ve meslektaşlarıyla haksız rekabete yol açacak şekilde, internet kullanıcılarını kendi sitesine veya kendi sitesinden bir başka siteye yönlendirecek internet kısa yolları kullanamaz, kullanılmasına izin veremez ve reklam veremez ve alamaz.

UBAP Bilgileriniz Yanlış ve Düzeltmek Nasıl Yapılır?

 • Alan adı başvurunuz esnasında karşınıza çıkan avukat bilgileri UBAP (Ulusal Baro Ağı Projesi) kayıtlarından otomatik alınmaktadır. Bu bilgileriniz üzerinde yanlışlık veya düzeltme yapmak için UBAP’tan düzeltebilirsiniz.

Ücretsiz KEP Hizmeti

 • Webanya paketi alarak kurulum yapan her avukata veya avukatlık bürosuna özel Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) hesabı hizmeti sistemde bulunmaktadır. KEP hesabınız yoksa sistemimiz üzerinden bu işlemi otomatik olarak yapabilirsiniz.KEP hesabınızda, alıcı ve 2 adet gönderim hakkı paket içinde ücretiz olarak aktif edilmektedir.

Webanya Ticaret
Sicil No:7736
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Yazılımlarımız
Kültür ve Turizm Bakanlığı
tarafından onaylıdır.
Türkiye

Bu sitenin Tüm hakları Webanya Ltd. Şti. Tasarım ve tüm içerik tescilli olup parça parça veya tamamen kopyalanması suçtur. eticaret

Suç Tespit olunduğunda aleyhine dava açılacaktır. Webanya 2020 Her Hakkı Saklıdır. E-Ticaret

Webanya Facebook Webanya Twitter Webanya Youtube Webanya İnstagram

İşleminiz Yapılıyor. Lütfen Bekleyiniz...

Adınız Soyadınız :
Telefon :
Mail :
Notunuz :
refresh